هزینه تعمیر مبل

یکی از مسائلی که قبل از تعمیر مبل خود باید بدانید هزینه انجام آن است. هزینه تعمیر مبل شامل موارد متعددی مانند فوم و اسفنج، پارچه مبل، دستمزد و غیره میشود. برای آشنایی با هزینه تعمیرات مبل با ادامه مطلب همراه باشید

هزینه تعمیر مبل
هزینه تعمیر مبل

قبل از هر چیز لازم است بدانید که رویه کوبی مبل با تعمیر مبل تفاوت دارد و به اشتباه این دو مورد معادل هم بکار میروند. در رویه کوبی مبل یک کلاف مبل ( رنگ کاری شده در صورت نیاز ) که محتویات آن جایگزین شده است بدست کارگران رویه کوبی برای انجام تزئینات نهایی آماده میشود. در واقع وظیفه اصلی رویه کوب نصب پارچه یا چرم بر روی مبل است.

تعمیرات مبل تقریبا شامل تمامی موارد ساخت یک مبل میشود بجز ساختن کلاف مبل. تبدیل مبل فرسوده و جدا کردن محتویات و همچنین تعمیرات قسمتهای آسیب دیده کارهایی است که در ساخت یک مبل انجام نمیشود.

امیدوارم توضیحات بالا نمایی کلی از کار تعمیر مبل را برای شما ترسیم کرده باشد.

هزینه تعمیر و رویه کوبی مبل

یکی از پرسش های اساسی و بسیار مهم در کار تعمیرات مبل برآورد هزینه تعمیر مبل از روی تصاویر یا توضیحات است. تقریبا تمامی مشتریان از ما میخواهند که قبل از هر کاری هزینه تعمیر مبل شان را به آنها بگوئیم که این موضوع بر حسب تجربه و با درصدی خطا از روی تصاویر امکان پذیر است و برای برآورد دقیق هزینه تعمیر مبل هیچ راهی بجز مشاهده نزدیک مبلمان وجود ندارد.

در ادامه به مواردی که در هزینه تعمیرات مبل موثر هستند میپردازیم

تهیه پارچه مبل بر عهده مشتری است

بخش عمده ای از هزینه تعمیر مبل شامل خرید و تهیه پارچه مبل میشود که برای جلوگیری از هر گونه سوء تفاهم این کار بر عهده مشتری خواهد بود. دو عامل در تهیه پارچه مبلی باعث میشود که هزینه نهایی تعمیر مبل افزایش یابد.

1- جنس و قیمت پارچه مبلی : هر چه جنس مرغوبتری تهیه نمائید طبیعتا مبل شما زیباتر و در عین حال هزینه آن بیشتر خواهد بود.

2- متراژ پارچه مبلی : معمولا مبل های راحتی و تمام پارچه به پارچه مبلی بیشتری نیاز دارند.

*** بنابراین یکی از عوامل موثر در هزینه تعمیر مبل پارچه آن است.

رنگ کاری و طلا کاری مبل

برای آشنایی با رنگ کاری و طلاکاری مبل و تفاوت این دو با هم میتوانید مطالب مرتبط را مطالعه نمائید.

در صورتیکه بخواهید مبل خود را مجددا رنگ کنید یا از ورقهای طلایی مخصوص مبلمان استفاده کنید هزینه تعمیر مبل شما افزایش خواهد یافت. بجز در موارد بسیار نادر هزینه طلاکاری مبل نسبت به رنگ کاری بیشتر است.

هزینه باربری و حمل مبلمان

اگر چه در فورنیچر کاریزما و بسیاری از کارگاه های تعمیر مبل معتبر هزینه باربری و حمل مبلمان توسط کارگاه تقبل میشود اما بطور کل بخشی از هزینه تعمیر مبل را شامل میشود که با توجه به مبدائ و مقصد میتواند متفاوت باشد. هزینه باربری در صورتیکه اخذ شود بخش مهمی از هزینه های تعمیرات مبل را شامل نمیشود.

مواد و لوازم مورد استفاده در تعمیر مبل

بخشی از هزینه تعمیر مبل با مواد و لوازم مصرفی رابطه مستقیمی دارد. ابر، اسفنج، فوم، پنبه، الیاف ویسکوز، چسب و غیره

با اوجه به وضعیت اقتصادی امروز هر چه قیمت مواد اولیه افزایش یابد ، هزینه تعمیر مبل نیز افزایش خواهد یافت که این موضوع به نفع هیچکس نیست. نه مشتریان و نه کارگاه های تعمیر مبل

دستمزد تعمیر مبل

یکی دیگر از موارد موثر در قیمت تعمیر مبل دستمز استادکاران و کارگران است و با توجه به اینکه تقریبا هر سال دستمزد کارگران با قوانین و بخشنامه های دولت افزایش میبابد به ناچار هزینه خدمات نیز افزایش میباد. به هر ترتیب تقریبا 25 تا 30 درصد از هزینه تعمیر مبل مربوط به دستمزد انجام کار است.

کیفیت کار و اعتبار

مانند تمامی مشاغل اعتبار و کیفیت کار بخشی از هزینه های خدمات را شامل میشود. طبیعتا شما دوست ندارید که مبل تعمیر شده خود را بعد از یکی د ماه مجددا تعمیر کنید. بنابراین به شما توصیه میکنیم که برای تعمیر مبل خود را به کارگاه های معتبر بسپارید. مطمئنا اینک کار در نهایت به نفع شما خواهد بود.

هزینه هایی که منطقی نیست !