طلا کاری مبل

این روزها استقبال از طلا کاری مبل بشدت افزایش یافته است و تقریبا در تمامی مبل های با کیفیت، بجای رنگ طلایی برای زیبایی بیشتر از ورقهای طلا استفاده میکنند. فورنیچر کاریزما بهترین انتخاب برای طلا کاری مبل و ترمیم مبل ورق طلا است.

طلا کاری مبل
طلا کاری مبل

طلا کاری مبل و ترمیم مبل ورق طلا

احتمالا در هنگام بازدید از نمایشگاه های مبلمان برخی از مبلها جلوه زیباتر و چشم نوازی دارند. انعکاس نور و جلای فلزی یکی از دلایل محبوبیت مبل های است که با ورق های طلایی رنگ تزئین شده اند و همانطور که احتمالا میدانید طلاکاری مبل با رنگ طلایی مبل کاملا متفاوت است !

رنگ طلایی مبل نوعی رنگ پوششی است که سطح چوب را به آن آغشته میکنند و زیبایی خاص خود را دارد اما هرگز به زیبایی روکش های طلا نیست.

لازم به توضیح است که در اینجا منظور از طلا کاری مبل استفاده از ورقهای فلزی برای تزئین مبل است. این ورق ها در رنگهای متفاوتی تولید میشوند که طلایی، استیل و نقره ای، مسی و برخی از طرح های ترکیبی بیشترین محبوبیت را در میان خریداران دارد.

مزایای طلا کاری مبلمان

طلا کاری مبل باعث افزایش طول عمر کلاف و اسکلت مبل میشود و زیبایی دو چندانی را ایجاد میکند.و درصورت آسیب دیدن قابلیت ترمیم به مراتب بهتری نسبت به رنگهای پوششی و رنگهای مخصوص چوب دارد. و در صورت ترمیم ردی از خود برجای نمیگذارد.

معایب طلا کاری مبل

البته مواردی که مطرح میشود به هیچ عنوان عیب محسوب نمیشوند اما برای شفافیت بیشتر ذهن مخاطبان عزیز لازم است اشاره شود که

طلا کاری برای چه مبلمانی توصیه میشود؟

از ورقهای طلایی ( فلزی ) بیشتر برای مبلمان استیل و برخی از مدلهای راحتی که قسمتهای چوبی تزئینی دارند استفاده میشود تا زیبایی بیشتری ایجاد کنند. استفاده از ورق های طلا برای مبل هایی که قسمتهای چوبی آن پنهان شده است مناسب نیست.

از آنجا که ترمیم و طلا کاری مبل هزینه قابل توجهی را شامل میشود در زمان تعمیر مبل خود باید بدانید که : آیا مبل من ارزش هزینه کردن برای اینکار را دارد یا خیر ؟